Бронежилети

Як правильно вибрати клас захисту бронежилету

Національний інститут юстиції (NIJ) США надає офіційні рівні захисту бронежилетів та бронепластин. Кожен бронежилет або бронепластина класифікується за  6 рівнями захисту . 

Класи бронежилетів в США (NIJ 0101.0З)

ип I (22 LR; З 80 ACP).

Дана броня захищає людину від влучення кулі довгострокової гвинтівки 22 калібру. Перший клас забезпечує захист від свинцевих зі зміненим наконечником куль, максимум яких не перевищує 2.6 г, швидкість удару повинна бути більше /0. Крім 22 калібру тип I стримує З80 ACP (FMJ RN), який вистрілює кулями в металічній оболонці. Macca куль не повинна перевищувати 6,2 г, а швидкість З12 м / с.

ип II A ( 9 мм , 40 S&W).

Дана броня захищає людину від 9 мм тупокінцевої кулі, що має в своєму стані металічну оболонку. Macca кулі дорівнює 8.0 г, а швидкість при ударі ЗЗ2 м/c. Крім 9мм кулі другий тип броні забезпечує захист від 40 S&W калібру з кулею в суцільній металічній оболонці. Macca кулі становить 11.7 г, а швидкість при ударі рівна З12 м/c. Крім перелічених загроз цей тип броні здатний захистити власника бронежилета від типів зброї, вказаних в першому пункті.

іп II (9 мм З 57 Ma гнум ).

Дана броня забезпечує захист від 9 мм тупокінцевої кулі, що має в своєму стані метеличну оболонку. Macca кулі дорівнює 8.0 р. Відмінність з другим класком тільки в швидкості удару. Тут її пам’ятник рівнів З58 м/с. Крім того, бронежилет збирає при стрільбі з З57 Магнум, де куля знаходиться в м’якій оболонці. Macca кулі дорівнює 10.2 г, а швидкість удару складатиме 427 м/c. Захищає від загроз з першого і другого пунктів.

Тип IIIA ви що до ось до точки мм 44 Ma гнум .

Дана броня забезпечує захист від 9 мм тупокінцевої кулі, що має в своєму стані метеличну оболонку. Macca кулі дорівнює 8.0 р. Відмінність з третім классом тільки в швидкості удару кулі. Тут її пам’ятник рівнів 427 м/c. Крім того, бронежиток збирає при стрільбі з 44 Магнум з масою кулі 15,6 г і швидкістю 427 м / с. Захищає від загроз з першого, другого і третього пунктів.

іп III ( гвинт вк a).

Спеціальний клас захисту, призначений для захисту від 7.62 мм тупокінцевої кулі, що має металічну оболонку (M80). Macca кулі становить 9.6 г, а швидкість удару кулі дорівнює 8З8 м/c. Даний клас повністю відповідає вимогам попередніх пунктів.

Тип IV (бруйна гвинтівка).

І останній тип броні. Дана броня забезпечує захист від бронобійних куль З0 калібру (M2 AP). Macca таких куль становить 10.8г, а мінімальна швидкість при ударі – 869 м/c. П’ятий клас забезпечує захист від загроз, які були перераховані в попередніх пунктах.

 Знання рівня захисту, якого ви потребуєте, має вирішальне значення, тому що все, починаючи від вартості вашого жилета, його розміру, ваги та посадки, буде визначатися цим.

Сертифікація NIJ

Бронежилет, який був протестований відповідно до стандартів NIJ та отримав офіційний рейтинг, коштує більше, ніж той, який не пройшов випробування. Купівля несертифікованого жилета означає, що немає гарантії, що він зможе протистояти боєприпасам, заявленим виробником.

Сертифікація NIJ в даний час є таким галузевим стандартом, що будь-який  несертифікований  жилет, з яким ви стикаєтесь, викликає підозру.

Рівень захисту NIJ / можливості загроз

Як правило, жилет NIJ IIIA дорожчий, ніж жилет NIJ IIA. Багатоцільовий  балістичний жилет, призначений для захисту від колючих ударів, так і від куль, коштує дорожче, ніж жилет, призначений тільки для захисту від вогнепальної зброї.

З роками бронежилети стали помітно легшими і набагато ефективнішими. Тим не менш, майте на увазі, яку вагу ви можете витримати, одягаючи жилет за прямим призначенням.

Якщо ви жінка, можливо, ви захочете придбати жилет, спеціально зшитий з урахуванням жіночої анатомії. Сьогодні вони набагато поширеніші, ніж у минулі дні, коли єдиним варіантом балістичного спорядження для жінок були жилети, розраховані на чоловіків.

І якщо ви купуєте для дитини, переконайтеся, що це жилет чи пластина, яку вони можуть носити протягом 5 хвилин, перш ніж втомляться! 

Завжди пам’ятайте, що вага обраного спорядження впливатиме на рівень вашої активності.

Рекомендовані рівні захисту

Це рівні NIJ, які ми зазвичай рекомендуємо в залежності від причин, з яких ви носите бронежилет.

Знову ж таки, це  загальне правило,  тому воно не бере до уваги особливі обставини або  будь-яку вогнепальну зброю, з якою ви, можливо, працюєте.

Наприклад, якщо ви знаходитесь в лісі зі своєю мисливською рушницею, зазвичай рекомендований рівень захисту IIIA буде недостатнім проти боєприпасів вашої власної зброї.

Отже, все по порядку:  завжди купуйте жилет, який може захистити від власної зброї. Це просто стандартне емпіричне правило.

Якщо ви носите бронежилет нижче за  рівень III  в зоні бойових дій, у вас проблеми. 

Часто можна підвищити рівень захисту за допомогою додаткових панелей та вставок , які вставляються у ваш бронежилет. Вони зменшують травми, синці та біль, поглинаючи та розсіюючи частину сили від удару. Ось чому вони такі популярні як додаткове спорядження.

 Незалежно від того, чи є ви приватною особою, чи працюєте безпосередньо при виконанні службових обов’язків, важливо вибрати куленепробивний жилет, який відповідає всім ВАШИМ вимогам. Він повинен відповідати  вашому  тілу і захищати від зброї, з якою  ви,  швидше за все, зіткнетеся, але при цьому не бути настільки важким, щоб заважати вам рухатися так, як вам потрібно.

Щоб отримати ідеальний жилет для себе, оцініть свою конкретну ситуацію із загрозою та знайдіть броню, яка зможе її перемогти. Не вибирайте жилет з більш високим або нижчим рейтингом NIJ, ніж вам потрібно, тому що ви або зрештою будете або скуті, або не будете захищені від єдиної кулі, яка може позбавити вас життя.

У тебе є бронежилет? Розкажіть нам про це у коментарях нижче! Для тих, хто подумує про бронежилет, але не впевнений, наші менеджери із задоволенням проконсультують вас, і допоможуть вам визначити, що краще для вас.